Raseinių naujienų portalas

KitaKriminalai

Dėl galimo nepilnamečių tvirkinimo stovyklose prokuratūra pradėjo du ikiteisminius tyrimus

Dėl galimo vaikų tvirkinimo vasaros stovyklose Panevėžio prokuratūra pradėjo du ikiteisminius tyrimus.

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, šių veiksmų teisėsauga ėmėsi reaguodama į socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje paviešintus pasakojimus apie vaikų vasaros stovyklose galbūt patirtą nederamą seksualinio pobūdžio elgesį.

„Sprendimas pradėti ikiteisminius tyrimus priimtas reaguojat į viešojoje erdvėje paskelbtus stovyklavusių vaikų tėvų teiginius, kad iš stovyklų Aukštaitijos regione grįžę mažamečiai (vaikai iki 14 metų) ir nepilnamečiai pasakoja apie nederamą stovyklos darbuotojų seksualinio pobūdžio elgesį ir kalbas“, – nurodoma pranešime.

Anot prokuratūros, viešai paskelbtuose pasakojimuose minimos konkrečios ir šią vasarą, ir prieš kelerius metus organizuotos vaikų stovyklos, dalis pasakojimų pateikti anonimiškai.

Iki dabar į teisėsaugos pareigūnus nė dėl vieno tokio atvejo niekas nesikreipė.

Pirminis šių viešai paskelbtų teiginių vertinimas, anot prokurorų, leidžia įtarti, kad šių nepilnamečių atžvilgiu galėjo būti vykdyta nusikalstama veika.

„Tačiau ar tikrai tokia nusikalstama veika įvykdyta, kas galėjo ją vykdyti ir ar yra tai įrodančių duomenų, bus galima nustatyti tik atlikus ikiteisminį tyrimą“, – teigiama pranešime.

Abiem ikiteisminiams tyrimams vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, o tyrimus atlieka Panevėžio ir Utenos vyriausiųjų policijos komisariatų tyrėjai.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas atliko jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo veiksmus, numato laisvės apribojimo arba arešto, arba laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmę.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us