Raseinių naujienų portalas

KitaKultūraLaisvalaikis

Lietuvoje 16 kartą prasideda dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“

Šeštadienį Vilniuje prasideda 16-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Šiemet festivalis susitikimuose su filmų kūrėjais, herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir įvairių sričių ekspertais žiūrovus kvies diskusijoms.

„Gyvename tokiais laikais, kai norisi būti atviriems, nėra kada slapstytis už užuominų. Todėl šiemet klojame kortas ant stalo ir neslepiame ambicijų – norime pasiekti kiekvieną Lietuvos žiūrovą, norime, kad mūsų gerbėjai nupirktų kuo daugiau bilietų ir žadame užimti visą žiūrovų laisvalaikį“, – cituojamas festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

„Nepatogų kiną“ atidarys Linos Lužytės filmas „Piknikas Morijoje“, jame stebimas didžiausioje pabėgėlių stovykloje su šeima gyvenančio, iš Afganistano pabėgusio režisieriaus gyvenimas.

Pasak organizatorių, į festivalį iš Naujosios Zelandijos atvyksta aktyvistų kovą už Filipinų miškus savo filme „Delikado“ fiksavęs lietuvių kilmės režisierius Karlas Malakunas.

Filmo „Šiaurinė srovė“ režisierius Steffenas Kronesas (Stefenas Kronesas)  gyvai pasakos apie tyrimu virtusį eksperimentą, kaip Vokietijos viduryje išmesta šiukšlė nukeliauja iki Arkties vandenyno. Režisierius kartu su atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ žiūrovus pakvies pokalbiui apie išmetamas šiukšles ir jų rūšiavimą. 

Europos kino akademijos apdovanojimui šiemet nominuoto filmo „Užtemimas“ kūrėja Nataša Urban kvies pasikalbėti apie tai, kokį įspaudą jos kartai paliko Balkanų karas.

Organizatoriai teigia, jog ypatingas dėmėsis bus skiriamas Kaunui. Be seansų kino teatre, festivalis žiūrovus pakvies į filmų peržiūras Kauno centriniame pašte, Žemės ūkio ir Kūno kultūros rūmuose, automatinėje telefonų stotyje.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.

Jis vyks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus kino teatruose, virtualioje erdvėje ir 190–yje Lietuvos bibliotekų.

„Festivalis bus prieinamas absoliučiai visoje šalyje – jei jūsų mieste nėra kino teatro, greičiausiai yra biblioteka, kur taip pat vyksta festivalis, o jei nėra bibliotekos – visą „Nepatogaus kino“ repertuarą galima rasti neišeinant iš namų, mūsų virtualioje kino salėje“, – teigė G. Andriukaitis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us