Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Žiauriai su gyvūnu pasielgę asmenys tam tikrą laiką negalės jų laikyti

Žiauriai su gyvūnu pasielgę asmenys tam tikrą laiką negalės jų laikyti, šią savaitę priėmęs tokius Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus nustatė Seimas.

Pataisų iniciatorė, Laisvės frakcijos atstovė Ieva Pakarklytė sako, kad pakeitimais norima užkirsti kelią situacijoms, kai gyvūną suluošinęs ar net nužudęs asmuo kitą dieną be jokių apribojimų gali įsigyti kitą.

„Tai yra apsauga nuo pakartotinų nusižengimų, nes iki šiol mes turėjome paradoksalią situaciją, kai nepaisant to, kad asmuo nužudė, žiauriai kankino gyvūną, ir, deja, mes tokių atvejų turime, nėra jų daug, bet turime, jis kitą dieną gali drąsiai įsigyti gyvūną“, − Seimo posėdyje yra sakiusi parlamentarė.

Pagal priimtas pataisas, asmuo, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą baustas už žiaurų elgesį su gyvūnais, jei gyvūnai iš jo buvo konfiskuoti, gyvūno laikytoju negalės būti 2 arba 4 metus, priklausomai nuo nusižengimo sudėtingumo. Asmeniui bus draudžiama laikyti tos rūšies gyvūnus, kurių atžvilgiu jis elgėsi netinkamai.

Nuteisus asmenį pagal Baudžiamąjį kodeksą, kai žiauriai elgiamasi su gyvūnu, jis kankinimas, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, toks asmuo vykdant teismo sprendimą ir 10 metų įvykdžius teismo sprendimą negalės laikyti visų gyvūnų rūšių.

Už šio draudimo nesilaikymą grės administracinė atsakomybė. Draudimo laikyti gyvūną nesilaikymas užtrauks baudą nuo 150 iki 300 eurų, už pakartotinį nusižengimą grės bauda nuo 300 iki 550 eurų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us