Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitikaRinkimai 2023

Rinkėjų šiuo savivaldos rinkimuose sumažėjo beveik 76 tūkstančiais

Rinkėjų šiuose savivaldybių tarybų rinkimuose, palyginti su 2019 metų, sumažėjo beveik 76 tūkstančiais.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį patvirtino galutinius rinkėjų sąrašus, kuriuose – 2 mln. 385 tūkst. 262 rinkėjai.

„Šis skaičius, palyginus su prieš ketverius metus vykusiais rinkimais, yra sumažėjęs trimis procentais, beveik 76 tūkst. rinkėjų, kas atitinka visą Panevėžio miestą“, – sakė VRK darbuotojas Darius Gaižauskas.

Pasak jo, rinkėjų mažėjo visose savivaldybėse, išskyrus šešias: daugiau rinkėjų balsuos Vilniaus mieste, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonuose, taip pat Palangoje ir Neringoje.

Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metų kovą rinkėjų sąrašuose buvo 2 mln. 461 tūkst. 56 rinkėjai.

Teisę rinkti savivaldybės tarybos narius ir merą turi nuolatiniai tos savivaldybės gyventojai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks sekmadienį. Savivaldybių tarybos ir merai renkami ketverių metų kadencijai.

Šiuose rinkimuose bus renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. Per praėjusius savivaldos rinkimus tarybų narių buvo renkama daugiau – 1502. 

Tarybos narių skaičius priklauso nuo savivaldybės gyventojų skaičiaus: 51 tarybos narį renka savivaldybės su daugiau kaip pusę milijono gyventojų, turinčios iki 5 tūkst. gyventojų –15 narių tarybą. 

Šią kadenciją merai nebeturės savivaldybių tarybų narių mandato, todėl renkamų 60 savivaldybių merų skaičius neįskaičiuojamas į bendrą renkamų savivaldybių tarybų narių skaičių. 

Didžiausia yra 51 narį turinti Vilniaus miesto savivaldybės taryba, Kauno miesto savivaldybėje renkamas 41 atstovas. Po 31 tarybos narį turi Klaipėdos ir Šiaulių miestų, Kauno ir Vilniaus rajonų savivaldybės. Mažiausiai atstovų renka Birštono savivaldybė – 15.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us