Raseinių naujienų portalas

Kita

Raseiniai atsisako „akinių“ įvaizdžio ir grįžta prie herbo naudojimo?

Šią savaitę atsivertus Raseinių rajono savivaldybės internetinį tinklapį atidesnis skaitytojas galėjo pastebėti pokyčius. Vietoje stilizuoto logotipo – akinių, tinklapyje atsirado Raseinių rajono herbas – lūšis.

Prieš keletą metų (2021 m. pavasarį) nemažai diskusijų tarp raseiniškių sukėlė naujas Raseinių rajono vizualinis identitetas – stilizuoti poeto akiniai. Daugelis raseiniškių juokavo, kad ženklas labiau primena optikos reklamą, nei atspindi rajono dvasią. Kartu su nauju ženklu, tuometiniai politikai patvirtino šūkį – „Pamatyk iš naujo“. Tų pačių metų rudenį Nepriklausomybės gynėjų aikštėje atsirado šviečiantis akinių formos ženklas.

Tad kelerius metus raseiniškiai ir miesto svečiai per stilizuotus akinius bandė Raseinius pamatyti iš naujo.

Pernai metais prisiekus naujajam merui Arvydui Nekrošiui oficialus Raseinių rajono herbas, lūšis, vis sparčiau keičia stilizuotą naują rajono įvaizdį. Pirmiausiai įstatymu numatyta tvarka, tarnybiniai automobiliai buvo pažymėti Raseinių rajono herbu (iki tol jie buvo pažymėti stilizuotas akiniais, naujuoju ženklu).

„Nuosekliai sugrąžiname teisėtą savivaldybės simboliką – mūsų krašto herbą. Atstatėme automobilių ženklinimą, taip kaip numato įstatymai. Kultūros renginių afišose nuo šiol talpinamas Raseinių rajono herbas. Dabar atėjo Raseinių savivaldybės internetinio tinklapio eilė“,- į klausimą apie oficialaus Raseinių herbo grįžimą į viešąją erdvę atsakė rajono meras Arvydas Nekrošius.

Į klausimą kokia ateitis laukia Nepriklausomybės gynėjų aikštėje stovinčio ženklo, akinių, meras atsakė, kad jam sugedus tiesiog bus demontuotas. Savivaldybė už šį ženklą yra sumokėjusi 12 tūkst. eurų.

„Dar būdamas Seimo nariu viešai išreiškiau savo nuomonę apie naująjį ženklą. Jo koncepcija man tikrai atrodo nuplagijuota. Manau kad Raseiniuose turi atsirasti daugiau žemaitiškų akcentų ir mūsų kraštui labiau priimtinų simbolių,“- savo nuomonę išdėstė meras.

Kokia ateitis laukia 2021 m. rajono tarybos patvirtinto stilizuoto akinių formos ženklo ir šūkio „Pamatyk iš naujo“ – neaišku. Tuometė taryba buvo patvirtinusi šį ženklą, kaip vizualinį Raseinių rajono įvaizdį. Jis buvo plačiai naudojamas komunikacijos ir rinkodaros priemonėse: sukurti džemperiai, palaidinės, skėčiai, rašymo priemonės ir t.t. Rajono taryba buvo patvirtinusi šio ženklo naudojimo aprašą. Naująjį logotipą buvo leista naudoti tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us